Softstarty ABB

Softstart ABB PSTXSoftstart PSTX łączy w sobie wiele lat badań i rozwoju produktu z obszerną wiedzą na temat specyficznych wymagań niezbędnych do poprawnego działania konkretnych aplikacji przemysłowych. To nasze osiągnięcie w dziedzinie sterowania zabezpieczonych silników.

• Sterowanie w trzech fazach
• Napięcie pracy: 208 - 690 VAC
• Szeroki zakres napięć sterowania: 100 - 250 V, 50/60 Hz
• Prąd znamionowy: 30 do 370 A (wewnętrzny trójkąt: 640 A)
• Dwie możliwości połączenia: w linii oraz w wewnętrznym trójkącie
• Powlekane płytki drukowane PCB do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych
• Zdejmowany panel sterujący o stopniu ochrony IP66 (Typ 1, 4X,12)
• Graficzny wyświetlacz z 14 wersjami językowymi - prosty w obsłudze i konfiguracji
• Zintegrowany stycznik obejściowy dla uproszczenia instalacji oraz oszczędności energii
• Zintegrowany Modbus RTU do sterowania i monitorowania
• Możliwość komunikacji za pomocą wszystkich znaczących protokołów komunikacyjnych
• Wyjście analogowe do pomiaru prądu, napięcia, współczynnika mocy i innych wartości.

Niezawodność napędu

Pełne zabezpieczenie silnika
Softstart PSTX posiada pełne zabezpieczenie silnika w jednym module mogącym nadzorować zarówno obciążenie jak i nieprawidłowości sieci zasilającej, czujniki PT-100, zabezpieczenie ziemnozwarciowe, przepięcia i stany zbyt niskiego napięcia.
Trzy rodzaje ograniczenia prądowego
PSTX daje nam trzy typy ograniczenia prądowego: standardowe, podwójne oraz za pomocą rampy. Daje to pełną kontrolę silnika podczas rozruchu i pozwala na użytkowanie w sieciach o niskiej jakości energii.

Efektywność silnika

Zintegrowany stycznik obejściowy
Po osiągnięciu prędkości znamionowej, zostanie aktywowany stycznik obejściowy. Pozwala to zaoszczędzić energię.

Zdejmowany panel sterujący
Przyjazny użytkownikowi i łatwy w obsłudze wyświetlacz oszczędza czas i zasoby podczas wprowadzania nastaw i normalnej eksploatacji. Zdejmowany panel sterujący jest standardem w softstartach PSTX.

Wydajność aplikacji

Sterowanie pompami
Czas by w pełni wykorzystać potencjał twojej aplikacji. Softstarty PSTX posiadają wiele ciekawych funkcji poprawiających sprawność aplikacji min. sterowanie momentem - najbardziej efektywny sposób na rozruch i zatrzymanie pomp. Dodatkowo posiadają funkcja czyszczenia pomp i rur.

Trucht silnika przy wolnych obrotach
Możliwość sterowania silnikiem do przodu i do tyłu przy wolnych obrotach, poprawia elastyczność aplikacji takich jak np: taśmociągi i suwnice. Softstart PSTX zapewnia możliwości pozycjonowania, pozwalając w pełni kontrolować każdy proces.

---

Otwory montażowe w celu przyśpieszenia instalacji
Softstart PSTX posiada otwory montażowe w celu szybkiej i łatwej instalacji.

Kompleksowe rozwiązanie do rozruchu silnika
Kiedy napęd osiągnie prędkość znamionową, stycznik obejściowy redukuje pobór energii.Zmniejsza się także ilość energii rozpraszanej w ciepło, co pozwala na redukcję kosztów potrzebnych na chłodzenie układu sterowania.W softstarcie PSTX stycznik obejściowy jest zintegrowany.

Czytelne oznaczenia na panelu przednim
Z softstartem PSTX nie ma potrzeby używania instrukcji użytkownika do sprawdzenia schematów połączeniowych. Wyraźne oznaczenia na przodzie urządzenia pozwalają na poprawną weryfikację połączeń. Podstawowe dane są dostępne na froncie softstartu i ich odczyt jest możliwy bez konieczności manipulowania urządzeniem.

Dostosowany do wymogów klienta
Softstart PSTX ma zaistalowanych 14 wersji językowych ( także polską ). Wyświetlacz ma możliwość definiowania własnych ekranów (do 5 różnych) . Zdefiniowane ekrany pomogą zarządzać informacjami wyświetlanymi oraz dadzą możliwość ukrycia parametrów nieważnych dla procesu użytkownika.

Łatwe wprowadzenie ustawień
Duży wyświetlacz graficzny posiada wbudowaną funkcję asystentów wspierających programowanie nastaw urządzenia.

Zdejmowany panel
Softstart PSTX posiada zdejmowany panel graficzny jako standard. Może być umieszczony na drzwiach rozdzielnicy bez przerywania procesu - w celu odczytania parametrów lub zmiany ustawień.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | serwis branżowy softstarty.pl | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info 

Warto zobaczyć


Dobór softstartów do silników elektrycznych  Napędy energoelektroniczne do zmniejszania prądów rozruchowych silników elektrycznych. Łagodny rozruch silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.softstarty.pl